نوش آزمون شیمی
تلفن‌های تماس: 88008325 - 88631382 فکس: 88333793

گلایسین

.Glycine گرید  غذایی به طور عمده به عنوان مکمل های تغذیه و مواد غذایی استفاده می شود.
از آن به عنوان یک طعم دهنده یا شیرینی استفاده می شود زیرا شیرین است. در ترکیب با گلوتامات سدیم، DL-alanine یا اسید سیتریک، می توان آن را در نوشیدنی الکلی استفاده کرد؛ به عنوان یک اصلاح کننده اسید یا بافر برای ترکیب شراب و  نوشیدنی های غیرالکلی؛ به عنوان یک افزودنی برای ساخت سبزیجات شور و شیرینی جات؛ به عنوان یک افزودنی برای ساخت سس، سرکه و آب میوه، به منظور بهبود طعم و مزه غذا، حفظ رنگ اصلی خود و ارائه منبع شیرین؛
گلیسین می تواند به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده برای پوسته های ماهی و بادام زمینی استفاده شود، زیرا می تواند تولید مثل Bacillus subtilis و E.coil را مهار کند.
گلیسین شامل یونهای آمینو و هیدروکسیل است و از این رو اثرات بافر قوی دارد. گلیسین می تواند نقش عالی در طعم نمک خوراکی و سرکه ایفا کند.
گلیسین نقش خاصی در ترکیب شیمیایی و آنتی اکسید شدن فلز دارد. بنابراین، آن را می توان به عنوان یک تثبیت کننده برای کرم، پنیر، مارگارین، نودل پخته سریع و  آرد گندم  استفاده کرد؛
گلیسین می تواند در پردازش غذا، فرآیند دم، مواد تشکیل دهنده گوشت و نیز سس سویا به منظور حذف تلخی استفاده شود.

اسیدهای آمینه اجزای سازنده ساختمان پروتئین ها محسوب می شوند، موادغذایی سرشار از اسیدهای آمینه میزان بالایی پروتئین دارند. از میان ۲۰ اسیدآمینه، ۹ اسیدآمینه ضروری بوده، زیرا بدن قادر به ساخت آنها نیست. موادغذایی با منشاء حیوانی دارای این ۹ اسیدآمینه ضروری می باشند، درحالیکه بیشتر منابع پروتئینی با منشاء گیاهی مقدار کمی از این اسیدهای آمینه را دارند.

گلایسین اسیدآمینه ای  خوراکی و قابل مصرف در صنایع غذایی است.

گلایسین دارای انواع مختلفی از کاربردها است، در غذاها و داروها به عنوان یک تقویت کننده، شیرین کننده طعم یا به عنوان یک مکمل مکمل های غذایی و نوشیدنی های پروتئینی مصرف می شود.

درداروهای آمینو اسید.به عنوان یک معرف بیوشیمیایی، مورد استفاده در پزشکی، مواد غذایی و مکمل های غذایی، صنعت کود نیتروژن استفاده شده به عنوان یک عامل غیر سمی  استفاده میشود.

جزئیات محصول

گلیسین | پودر اسید آمینه ای برای فروش

جزئیات سریع:[نام محصول]: گلیسین | پودر اسید آمینه ای[ظاهر] پودر کریستالی سفید یا تقریبا سفید[فرمول مولکولی] C2H5NO2[وزن مولکولی] 75.07[نقطه ذوب] 248 ℃ (تجزیه)[محلول] حدود 25 گرم / 100 میلی لیتر آب در 25 ℃[اندازه ذرات اندازه] 20-80 مش، 30- 80 مش، 40-80 مش، 80-100 مشimage.png[استاندارد کیفیت] :FCCIV، USP، BP و غیره1.png

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم